2 6 5 2 --> 3 4 7     KLISZAData: 19.04.2011     


Czytaj całość
Pomysł wystawy zdjęć uczniów zrodził się już jakiś czas temu, lecz dopiero przed feriami udało nam się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ze względu na to, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie dużo jest amatorów fotografii, organizowane były liczne warsztaty fotograficzne, które prowadził p.Rafał Smoliński. Na warsztatach mogliśmy lepiej poznać budowę naszego aparatu, ale także mieliśmy możliwość ulepszyć metody fotografowania. Kiedy dowiedzieliśmy się, że wystawa odbędzie się właśnie w naszej szkole podjęliśmy działania techniczne. Ustaliliśmy format i ilość zdjęć oraz nazwę wystawy. Decyzja była trudna, ponieważ padały różne ciekawe pomysły,
ale ostatecznie wygrała nazwa ,,Klisza". Od tego momentu uczniowie, którzy chcieli wziąść udział w wystawie, przynosili najlepsze swoje fotografie. Wystawa odbyła się 11 lutego i była połączona z apelem z okazji walentynek i sesją zdjęciową p.Rafała Smolińskiego. Każde wystawione zdjęcie było naprawdę niesamowite, co potwierdziło ostateczne głosowanie. Widać było włożony trud, dlatego też wybór tego najładniejszego zdjęcia był bardzo trudny, wszystkie fotografie ujęły członków jury. Tematyka była bardzo rozległa. Fotografowaliśmy piękno naszej przyrody, zabytki i postacie. Jednak jury postanowiło przyznać 4 nagrody. I miejsce zdobyło zdjęcie Bartosza Jagielnickiego
Szalona Piłka, II nagroda przypadła Joannie Leśnik, natomiast III miejsce przyznano Patrycji Komor i Dagmarze Czapiga.Zapewniamy, że nie była to pierwsza i ostatnia wystawa młodych uczniów z naszej szkoły. Liczne talenty, które przejawiają się wśród młodzieży na pewno będą wspomagane przez dyrekcję.Zapraszamy więc na kolejną wystawę tym razem być może otwartą na mieszkańców naszego miasta.

Monika Cukiernik
Dagmara Czapiga


     Dzień otwartyData: 18.04.2011     

28 kwietnia 2011
Zapraszamy Zainteresowanych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych na „Dzień Otwartych drzwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie przy ul. Szkolnej 5.

Każdy osobiście będzie mógł zapoznać się z placówką i nauczycielami. Przygotowaliśmy miłe niespodzianki i spotkanie z naszymi laureatami. Gorąco zapraszamy przyszłych adeptów wraz z rodzicami.

Przyjdź czekamy na Ciebie w auli szkoły od godziny 16:00 do 18:00.


     Bardzo dobry wynik naszych szachistów!Data: 18.04.2011     
W dniu 4 kwietnia 2011 r. odbył się w II Liceum w Dzierżoniowie Drużynowy Turniej Szachowy dla drużyn ze szkół z powiatu dzierżoniowskiego. Startowało w nim 8 zespołów. Wśród nich 3 ekipy z II LO w Dzierżoniowie, 3 z I LO
w Dzierżoniowie, 1 z Liceum Ekonomicznego w Dzierżoniowie i reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Po zaciętej walce nasz zespół zakończył turniej na 2 miejscu. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Greiner z klasy III a gimnazjum (3 szachownica), Marcin Sepełowski (1 szachownica) z klasy II a LO oraz grający wymiennie na 2 szachownicy Patryk Raczyński z klasy I a gimnazjum i Patryk Szewczuk z I c LO.
Gratulujemy!     Uczniowie bielawskiego LO na wycieczce edukacyjnej w WarszawieData: 18.04.2011     
W dniach 30-31 marca uczniowie Zespołu Szkół w Bielawie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do stolicy Polski Warszawy. Piewrwszy dzień poświęcony został na zwiedzanie Łazienek. Jest to pałac na wodzie zbudowany za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tam uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego historii tego miejsca.

Czytaj całość
Dzięki ciepłej i słonecznej pogodzie spacer po parku był wielką przyjemnością. Szczególną atrakcją były osowjone, biegające po trawie wiewiórki. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, w którym mogli podziwiac militarne eksponaty z minionych epok, np.: mundury, uzbrojenie, pojazdy, itp. Na koniec zaplanowano spacer Traktem Królewskim. Uczniowie mogli obejrzeć część starej zabudowy miasta, która obroniła się przed zniszczeniem. W czasie drogi można było równieź zauwaźyć nasilający się ruch miejski, który dość skutecznie zmęczył wycieczkowiczów. Przy Pałacu Królewskim i Kolumnie Zygmunta zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. W czwartek wszyscy udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz do Sejmu RP. W muzeum uczniowie uczestniczyli w lekcji. Gimnazjaliści dowiedzieli się, jak wyglądał dzień powszedni powstańców. Licealiści natomiast skupili się na problemie, jak świat reagował na walkę w Warszawie. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy film pt.: Miasto ruin". Pokazywał on obraz zniszczonej Warszawy widzianej z samolotu w 1945 roku. Uczniowie napełnieni wiedzą udali się do Sejmu. Zobaczyliśmy jak wygląda budynek sejmowy, a potem przysłuchiwaliśmy się obradom Sejmu. Na koniec spotkalismy sie z Posłem Ziemii Dzierźoniowskiej Tomaszem Smolarzem, który opowiedział o swojej pracy w Sejmie i odpowiedział na pytania zadawane przez młodzieź. Dla uczniów jednak najciekawszym miejscem było bezsprzecznie Muzeum Powstania Warszawskiego, poniewaź źadne inne muzeum nie posiada takiego klimatu, sprawiającego, że człowiek czuje się jakby sam brał udział w walce. Dla młodych ludzi wycieczka zorganizowana przez profesora Andrzeja Sepełowskiego była świetnym źródlem informacji na temat historii Polski.

Grzegorz Bagiński


     Mam haka na raka 4Data: 07.04.2011     
"Mam Haka na Raka" to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Istotą tej akcji jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową.

Czytaj całość
Ponad 500 uczestników Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka" wzięło udział w wirtualnym Warsztacie Kreatywnym. 25 marca młodzi ludzie zgromadzeni przed ekranami komputerów w całej Polsce dowiedzieli się, jak stworzyć kampanię społeczną dotyczącą profilaktyki raka płuca. W tym roku, po raz pierwszy w historii programu, Warsztat Kreatywny został przeniesiony w wirtualny świat Internetu. Uczestnicy na żywo brali udział w prelekcjach, komentowali i zadawali pytania prelegentom.
Do udziału w tegorocznym Warsztacie Kreatywnym zostało zaproszonych 89 najlepszych zespołów z całej Polski, które w pierwszym etapie programu wyróżniały się nie tylko skutecznością, ale i kreatywnością w popularyzacji idei badań profilaktycznych.
Uczniowie naszej szkoły: Ilona Wojtan, Anna Sługocka, Monika Sieczkowska, Patrycja Król i Grzegorz Bagiński są jedynym zespołem z powiatu dzierżoniowskiego, który zakwalifikował się do ścisłego finału !!!
Wymienione osoby poznały tajniki tworzenia kampanii społecznych, a zdobytą wiedzę wykorzystają do zaprojektowania kampanii społecznej zachęcającej do korzystania z badań profilaktycznych. Zgłoszone przez nich pomysły wezmą udział w konkursie "Znajdź Haka na Raka". Autorzy najlepszego pomysłu na kampanię, a tym samym zwycięzcy całego programu, są wyłaniani podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie, na którą zaproszone zostaną wszystkie zespoły, które nadeślą projekty kampanii.

     Dzień WiosnyData: 24.03.2011     
21 marca 2011 roku Samorząd Uczniowski zorganizował obchody pierwszego dnia wiosny. Pięć pierwszych lekcji odbyło się w skróconym czasie po trzydzieści minut. O godzinie jedenastej wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne zebrali się w auli. Każda klasa miała za zadanie przygotować występ mający na celu prezentację klas i rozbawienie publiczności. Konkurs na najlepsze przedstawienie wygrała klasa 1b liceum. Następnie odbyło się GuitarHero podczas którego ochotnicy prezentowali swoje umiejętności.     Sukces naszego licealisty!Data: 23.03.2011     
W dniach 12 i 13 marca 2011 r. odbyły się w Warszawie finały 52. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Olimpiada jest skierowania do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. Jej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat struktur życia politycznego w kraju i na świecie oraz przemian społeczno-politycznych. Co roku na uczniów czekają także szczegółowe pytania z zakresu jednej z wybranych dziedzin życia społecznego. W tym roku uczniowie wykazywali się wiedzą na temat sportu. Pytani byli m.in. o prawne podstawy sportu w Polsce i Unii Europejskiej, międzynarodowe organizacje sportowe, historię sportu i Euro 2012.


Czytaj całość
52. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym na poziomie szkół rozpoczęła się w listopadzie. Wzięło w niej udział prawie 20 tys. uczniów z całej Polski. Zakwalifikowani do dalszego etapu uczniowie brali udział w zawodach okręgowych. Wśród 120 uczestników finału centralnego był uczeń naszej szkoły Marcin Sepełowski, który odniósł wspaniały sukces zajmując 12 miejsce. Oznacza to, że stał się jednym z 20 laureatów tegorocznej olimpiady. Gratulujemy!!!

Andrzej Sepełowski


     8 marca - Dzień KobietData: 08.03.2011          MAM HAKA NA RAKA 4Data: 28.02.2011     
Prezentacja wykonana przez uczennicę klasy 3B LO Annę Sługocką w ramach akcji profilaktycznej MAM HAKA NA RAKA.


Czytaj całość

     Sukces bielawskiego licealisty!Data: 28.01.2011     
W dniu 15 stycznia 2011 r. odbyły się we Wrocławiu zawody okręgowe 52. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Zmagania najlepszych licealistów z Dolnego Śląska miały miejsce w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady był „Sport w życiu społecznym”.


Czytaj całość
Organizatorem zawodów II stopnia na szczeblu Okręgu Dolnośląskiego był Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W zawodach
tych wzięło udział 88 uczestników, którymi byli najlepsi uczniowie, reprezentujący 46 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Zwyciężyli oni w naszym regionie w
zawodach XI stopnia rozgrywanych na poziomie szkół średnich, przeprowadzonych w całym kraju w dniu 29 listopada 2010 roku. Należy podkreślić, iż w tym roku w zawodach
Olimpiady na Dolnym Śląsku wzięło udział prawie 1300 uczniów ze zgłoszonych 95 szkół. Zawody okręgowe (XII stopnia) były podzielone na dwa stopnie. Etap pisemny polegał na
rozwiązaniu testu w ciągu 45 minut. Etap ustny polegał na udzieleniu odpowiedzi przez zawodników na dwa pytania problemowe przed członkami komisji egzaminacyjnej.
W części pisemnej znalazły się m.in. pytania dotyczące: współczesnych państw i ich systemów politycznych, układów i traktatów międzynarodowych, geografii politycznej,
systemów monetarnych państw, a także międzynarodowych organizacji sportowych, ruchu olimpijskiego i jego symboliki, zamachu terrorystycznego w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., instytucji i osób związanych z ruchem sportowym w Polsce. W części ustnej zawodnicy losowali zestawy składające się z 2 pytań, które dotyczyły m.in.: demokracji, samorządności, systemów politycznych państw współczesnych, ONZ, instytucji UE, konstytucji i systemu politycznego RP, miejsca Polski w Europie, a także światowego ruchu olimpijskiego i paraolimpijskiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
rozwoju i instytucjonalizacji ruchu sportowego w Polsce, kwestii prawnych i ekonomicznych w sporcie, społecznej roli sportu, znaczenia sportu w Unii Europejskiej, przygotowań do Euro 2012.
Ostatecznie komitet okręgowy Olimpiady zakwalifikował do zawodów centralnych 9 uczniów z Dolnego Śląska. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Marcin Sepełowski, który zajął II miejsce. Oznacza to, że weźmie on udział w finale centralnym w Warszawie, który odbędzie się w dniach 12-13 marca 2011 r. Gratulujemy !

Andrzej Sepełowski


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.