2 6 5 2 --> 3 4 7     Absolwenci na rynku pracy- warsztaty planowania kariery.Data: 03.11.2017     
26 października grupa uczniów klas trzecich licealnych uczestniczyła w spotkaniu z Panią Sylwią Napierską , która jest koordynatorką do spraw pracowniczych w firmie Lincoln Electric Bester, trenerką biznesu, a także wykładowcą na jednej z wyższych uczelni. Spotkanie zorganizowano w ramach „Tygodnia kariery” i dotyczyło poszukiwania pracy, a także pozycji młodych ludzi na rynku pracy.
Uczniowie zapoznali się z możliwościami i wyzwaniami, jakie czekają ich na rynku pracy, dyskutowali na temat swoich mocnych i słabych stron z punktu widzenia pracodawców. Zapoznali się z zasadami przygotowania dobrego CV, a także przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej i tego, jakich błędów powinno się unikać podczas procesu rekrutacyjnego. Zapoznali się również z obecną sytuacją na rynku pracy- jakich pracowników poszukują obecnie pracodawcy i jak zaplanować swoją własną karierę zawodową.
Natalia Nowicka
     AKCJA CHARYTATYWNA W CHROBRYMData: 03.11.2017     
Jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Trick or treat" nawiązująca do zabawy Halloweenowej "Cukierek albo psikus".
30 października, wolontariusze, przebrani za różne straszne stwory, przemierzali klasy oraz korytarze naszej szkoły w poszukiwaniu cukierków. Dzięki hojności uczniów i nauczycieli udało im się uzbierać pokaźną ilość słodyczy, które w formie paczek mikołajkowych zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Bardzo cieszymy się z wyniku tegorocznej zbiórki i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej!
Julia Kurzawa
     FAHRENHEIT 451Data: 18.10.2017     
On Thursday 12th October we went with our teachers Swietłaną Błażejczyk i Dorotą Kot to Wroclaw to watch a performance “Fahrenheit 451”. It was played by British actors from American Drama Group Europe. The main characters were Guy Montag played by Eddie Muruako, Clarisse played by Sophie Attwood, Mildred played by Jade Allen, Faber and Beatty played by Steve Dorsett. Other roles have been played by the mentioned actors.

The show is about a fireman Guy Montag whose job is to burn books. In his town it's illegal to have books. He has been a fireman for ten years, and he has never questioned the pleasure of burning or the joy of watching pages consumed by flames. He never questioned anything until he meets a seventeen-year-old girl Clarisse who tells him of a past when people were not afraid. Then he meets a professor who told him of a future in which people could think and Guy Montag suddenly realises what he has to do - steal a book and read it. From that moment his life changes forever.

It's safe to say that this performance was very interesting. I didn't understand everything, but still I liked it. The accent of the actors was brilliant, especially the actor playing Guy Montag. It was the first time I had an opportunity to take part in something like this and I think that I would do it again.

Malwina Szumilas kl. IDJ     DZIEŃ NAUCZYCIELA W CHROBRYMData: 18.10.2017     
Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodziliśmy 13 października… w piątek. Przesądni oraz pesymiści przepowiadali katastrofę, jednak ona nie nastąpiła. Wręcz przeciwnie- wszyscy dobrze się bawili. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu. Następnie powitano wszystkich nauczycieli, również tych emerytowanych, a także pracowników szkoły. Pani Dyrektor wygłosiła piękne przemówienie, w którym podzieliła się refleksjami na temat zawodu nauczyciela, po czym podziękowała pedagogom za trud pracy i zaangażowanie, wręczając Im nagrody. Potem głos zabrał Przewodniczący Samorządu Szkolnego - Bartek Rossa. On także podziękował nauczycielom w imieniu wszystkich uczniów. W kolejnej części akademii odbyło się ślubowanie klas pierwszych liceum. Zaraz potem nastąpiła zmiana chorążych oraz asystentek w szkolnym poczcie sztandarowym. Nowymi chorążymi pocztu zostali- Oskar Ronkiewicz oraz Jakub Smoliński, natomiast do asysty nominowano uczennice: Natalię Kryńską, Wiktorię Brewczyńską, Wiktorię Stopkę i Sandrę Littke . Trzeba przyznać , że moment przekazania sztandaru był niezwykle podniosły i uroczysty.
Po zakończeniu części oficjalnej, nadszedł czas na rozrywkę, którą zapewnili nam uczniowie klas drugich. Podczas „Koncertu życzeń” koleżanki i koledzy, chcąc podziękować każdemu nauczycielowi, przygotowali serię zabawnych coverów znanych piosenek, wymyślając własny tekst. W pamięci zapadł mi szczególnie ostatni występ zadedykowany nauczycielom wychowania fizycznego. Trzeba przyznać, że był najbardziej energiczny:). Szkoda, że miałam na nogach wysokie obcasy, bo chętnie zatańczyłabym z nimi.
Malwina Szumilas kl. IDJ
     Dzień Edukacji NarodowejData: 15.10.2017     
Podziękowania, życzenia, gratulacje i nagrody otrzymali wyróżniający się nauczyciele i dyrektorzy szkół powiatowych podczas spotkania, które odbyło się 12 października w pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.
– Dziękuję Państwu za waszą pracę, za trud, jaki wkładacie w przekazywanie wiedzy i wychowanie dzieci i młodzieży. Dziękuję za wszystkie działania, jakie podejmujecie w celu utrzymania wysokiego poziomu kształcenia i wdrażanie kreatywnych rozwiązań w procesie edukacji. – mówiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego.

Podczas spotkania wicestarosta Marek Piorun złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty, a osobom szczególnie wyróżniającym się przekazał Nagrody Starosty Dzierżoniowskiego. W tym roku zasłużyło na nie 17 osób.

Uroczystość była okazją do przekazania gratulacji tym, którzy otrzymali wyróżnienia nadane przez Prezydenta RP, Ministra Edukacji Narodowej oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uczczono także jubileusze pracy zawodowej.

Lista nagrodzonych

ZŁOTY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Marzanna Kamińska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
Teresa Wojtas – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
Andrzej Ziemieńczuk – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie

SREBRNY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Danuta Gierczak – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
Andrzej Sepełowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Małgorzata Morańda – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie

NAGRODY STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO
Iwona Gryś – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
     Dzień Zdrowia PsychicznegoData: 14.10.2017     
10 października, w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej Uczeń z charakterem. Drużyna ZSO w Bielawie zajęła 3 miejsce - gratulujemy :).
     Zajęcia integracyjne w 1dj LO.Data: 12.09.2017     

     Brzmienie Młodości - 25 września g.18:00Data: 05.09.2017          List Ministra Edukacji NarodowejData: 29.08.2017     


     Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018Data: 22.08.2017     
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 4 września o godzinie 9:00.


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.