2 6 5 2 --> 3 4 7     Wręczenie certyfikatu ISOData: 25.01.2011     
25 stycznia 2011 r. na sesji Rady Powiatu oraz spotkaniu całej społeczności szkolnej, odbyła się uroczystość wręczenia naszej szkole certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001: 2009. Przygotowywaliśmy się do uzyskania tego międzynarodowego certyfikatu jakości od kilku lat, natomiast ostateczne wdrożenie wymagań stawianych przez normę ISO nastąpiło od września do listopada 2010 roku.


Czytaj całość
W dniach 20,22 grudnia 2010 roku w szkole odbył się zewnętrzny audit certyfikacyjny przeprowadzony przez dyrektora Oddziału Dolnośląskiego Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Certyfikacja z Gdyni. Uzyskany certyfikat w zakresie świadczenia usług dydaktyczno – wychowawczo - opiekuńczych na poziomie publicznej szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej jest potwierdzeniem wysokiej jakości naszej pracy oraz, zgodnie z ideą międzynarodowej normy, zobowiązaniem do ciągłego doskonalenia jakości we wszystkich obszarach funkcjonowania szkoły.

     Zebrania z rodzicamiData: 19.01.2011     
Informuję, że dnia 21.01.2011 r. o godz. 16:30 odbędą się zebrania z rodzicami poszczegulnych klas.


     Zbiórka maskotekData: 14.01.2011     
W naszej szkole organizowana jest zbiórka maskotek, które zostaną przekazane dzieciom chorym na nowotwory, leczonym w Klinice Onkologicznej we Wrocławiu.

Maskotki można przynosić do gabinetu nr 26 lub do P. Pedagog. Zbiórka trwa do końca stycznia.

Każdy pluszak przyniesie ogromną radość chorym maluchom!

Liczymy na Waszą pomoc i dobre serce!

Jolanta Kupis     Szkolny finał WOŚPData: 14.01.2011     10 stycznia 2011 roku, zgodnie ze szkolną tradycją, w ramach XIX Finału WOŚP odbyła się licytacja gadżetów wielkoorkiestrowych oraz fantów podarowanych przez nauczycieli ZSO. Punktem kulminacyjnym była licytacja Katedry Biologii, która w tym roku została przekazana klasie Ib LO za kwotę 220 zł. Ponadto za duże pieniądze wylicytowano kubki WOŚP-u, książki oraz "koła ratunkowe" z różnych przedmiotów. W tym roku udało nam się zebrać łącznie kwotę 1183 zł.

Iwona Gryś     MAM HAKA NA RAKA 4Data: 13.01.2011     
"Rak płuca uchodzi za jednego z najgorszych nowotworów. Objawy - jeśli występują - pojawiają się późno i są mało specyficzne. Leczenie, ze względu na uwarunkowania anatomiczne i z reguły późne rozpoznawanie choroby, jest trudne i nie przynosi zadowalających rezultatów. Tym bardziej dziwi fakt, że tak wiele osób lekceważy główny czynnik ryzyka raka płuc - palenie tytoniu.

Czytaj całość
Dochodzi do swoistego paradoksu: wszyscy (nawet zagorzali palacze) deklarują świadomość szkodliwości palenia, a jednocześnie większość palących nie robi nic, żeby zerwać z nałogiem, wmawiając sobie, że akurat im rak nie zagrozi. Zapominają przy tym, że szkodzą nie tylko sobie, ale również osobom ze swojego otoczenia, w tym także dzieciom. Już dawno wykazano bowiem, że tzw. bierne palenie wiąże się z również z wyższym ryzykiem zachorowania na raka."

Te informacje pomogą Wam przygotować plakat na szkolny konkurs
MAM HAKA NA RAKA 4 pod hasłem "Nowotwory płuc"

Zachęcam do wykonania plakatu, który tradycyjnie można złożyć u P. Pedagog lub w gabinecie nr 26.

Ostateczny termin: 17.01.2011r.

Prace będą docenione oceną z biologii

Jolanta Kupis


     Wystawa zdjęć nieprofesjonalnychData: 12.01.2011     
W ramach wernisażu "KLISZA" planowana jest wystawa zdjęć nieprofesjonalnych wykonanych przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.
Zdjęcia na wystawę proszę przekazywać Pani Pedagog lub do gabinetu nr 26 do dnia 31 stycznia 2011r.

Czytaj całość
Zasady zgłoszenia zdjęć:
- max. 5 sztuk
- matowe
- format A5
- tematyka dowolna
- opis ołówkiem na odwrocie: imię i nazwisko, klasa, tytuł zdjęcia

Do prac należy dołączyć zgodę na wykorzystanie prac do celów promocyjnych (wzór zgody u mnie).

Podpisanie zgody jest równoczesne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do składanych prac.

Nagrody są przewidziane (zależne od inwencji sponsorów)

Szczegółowych informacji będę udzielać wszystkim zainteresowanym.

Jolanta Kupis


     Piękny sukces uczniówData: 21.12.2010     
Już po raz drugi w Zespole Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, odbył się Powiatowy Konkurs Znajomości Prawa Człowieka i Praw Dziecka. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Dziecko – mały człowiek". Bardzo dobrze zapisała się reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie w składzie: Krystyna Podłęcka kl. I a, Klaudia Rokoszna kl. I a i Mateusz Olbiński kl. I b, która zajęła I miejsce. Warto także dodać, że w Powiatowym Konkursie Plastycznym o tematyce Praw Dziecka pod hasłem "Dziecko – mały człowiek" wyróżnienie otrzymał bielawski licealista Aleksandra Froń z klasy I a. Gratulujemy !

Andrzej Sepełowski     Sukces naszych uczniów!Data: 17.12.2010     
W dniu 13 grudnia 2010 roku odbył się w Zespole Szkół w Bielawie Powiatowy Konkurs „Moja gmina, mój powiat”. Bardzo dobrze spisali się w nim uczniowie naszej szkoły Przemysław Cebulski z klasy II a, Maciej Caputa z I c oraz Marcin Sepełowski z II a, którzy zajęli I miejsce. Jednocześnie Marcin Sepełowski uzyskał najlepszy wynik indywidualny w konkursie. W konkursie brały także udział drużyny II Liceum w Dzierżoniowie, I Liceum w Dzierżoniowie, Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie oraz Zespołu Szkół w Bielawie.

Andrzej Sepełowski     Zebrania z rodzicamiData: 15.12.2010     
Informuję, że 17.12.2010 r. o godz. 16:30 w auli szkoły odbędzie się szkolenie z zakresu profilaktyki uzależnień (narkotyki, psychotropy, dopalacze) szkolenie skierowane jest do nauczycieli i rodziców. Przewidywany czas trwania szkolenia: 45 minut. Po szkoleniu odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami.


     Sukces naszych licealistów!Data: 14.12.2010     
W dniu 11 grudnia 2010 roku odbył się we Wrocławiu etap wojewódzki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO” , który realizowany jest przy wsparciu: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pionu Dyplomacji Publicznej Kwatery Głównej NATO i Przedstawicielstwa RP przy NATO. Zwycięzcą zawodów został uczeń klasy IIa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie Marcin Sepełowski, a na drugim miejscu uplasował się także nasz licealista Daniel Buczek z klasy IIIa. Oznacza to, że wystąpią oni w zawodach centralnych tego konkursu w Warszawie jako najlepsi uczniowie z województwa dolnośląskiego.

Czytaj całość
Życząc naszym reprezentantom kolejnych sukcesów przypominamy, że są oni tegorocznymi laureatami programu stypendialnego Powiatu Dzierżoniowskiego „Złota Dziesiątka“. Na zakończenie warto dodać, że nasi licealiści już w przeszłości święcili triumfy w tym konkursie. W 2003 i 2004 roku Grzegorz Węglarz dwukrotnie wygrywał zawody wojewódzkie a w 2004 uzyskał status laureata zawodów centralnych zajmując ex aequo 2 miejsce w Warszawie. W tym samym 2004 roku Michał Piróg był trzeci na etapie wojewódzkim w/w konkursu. Rok później uczennica klasy III Małgorzata Wojtas zwyciężyła w zawodach wojewódzkich i była finalistką etapu centralnego.

Andrzej Sepełowski


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.