2 6 5 2 --> 3 4 7     Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.Data: 01.03.2013     
Dnia 26 lutego odbyła się w Naszej szkole Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstu pisanego oraz elementów realioznawstwa.
Oto zwycięzcy:
1 miejsce: Katarzyna Dziedzic, kl. 2aG
2 miejsce: Alicja Froń, kl. 2bG i Kinga Szewczuk, kl. 2aG
3 miejsce: Agnieszka Sawka, kl. 3aG

Oliwia Mróz     Kolejne sukcesy uczniów ZSOData: 26.02.2013     
Dnia 18.01.2013r. odbył się w naszej szkole III etap konkursu " Poznajemy parki krajobrazowe Polski". W konkursie brały udział drużyny ze szkół gimnazjalnych w Pieszycach, Jugowie i Walimiu. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Butrym, Nikola Selezinko, Kinga Szewczuk i Ewelina Węgielnik. Test składał się z 2 części, ogólnobiologicznej i parkowej. Uczniowie musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy z biologii, geografii, ekologii i ochrony środowiska. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły, drugie szkoły w Jugowie, trzecie szkoły w Walimiu, a czwarte szkoły w Pieszycach. Zdobywając I miejsce, uczennice będą nas reprezentować w etapie wojewódzkim, w dniu 5.03.2013r.

Ewelina Węgielnik     AIESECData: 13.02.2013     
W 2008 roku nawiązaliśmy współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. W ramach tej współpracy każdego roku szkołę odwiedzają studenci-wolontariusze z różnych zakątków świata. Podczas tygodniowego pobytu prowadzą oni z uczniami zajęcia edukacyjne, artystyczne, warsztaty interpersonalne, realizują różnorodne projekty. W ramach spotkań pozalekcyjnych nasi uczniowie organizują nieformalne spotkania w swoich domach, a także wycieczki krajoznawczo-turystyczne po okolicy, podczas których wcielają się w rolę przewodników.
Dotychczas gościliśmy u siebie wolontariuszy z takich krajów jak Indie, Chiny, Wietnam, Rosja, Ukraina, Grecja, Bułgaria.
W tym roku zajęcia z uczniami prowadziły studentki z Brazylii i Ukrainy. Głównym celem ich wizyty była realizacja międzynarodowego projektu „ Enter your future”. Dziewczyny przygotowały prezentacje multimedialne swoich krajów - opowiadały o ich historii, kulturze, tradycjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne, na których uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać i ćwiczyć brazylijskie i ukraińskie tańce ludowe i współczesne.

Swietłana Błażejczyk     Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego dla Licealistów.Data: 13.02.2013     
17 stycznia 2013 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego dla Licealistów. W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas pierwszych,drugich i trzecich LO.
Wyniki Olimpiady są następujące:
I miejsce zajęli Klaudia Rokoszna kl. IIIA LO i Patryk Stulik kl. IIB LO
II miejsce Michał Noszczak kl. IIIB LO
III miejsce Krzysztof Denysiak kl. I B LO

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!!!

Nauczyciele języka angielskiego.     Walentynki - ogłoszenieData: 12.02.2013     
W czwartek 14 lutego obchodzimy szkolne walentynki. Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował dla Was pocztę, cukiernię i kwiaciarnię walentynkową. Ponadto będzie można zakupić kartki.
Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska na pierwszym piętrze !


     WOŚP 2013Data: 17.01.2013     
Jak co roku nasza szkoła chętnie angażuje się w pomoc dla innych. Tym razem także nie zawiedliśmy. 11 stycznia w bielawskim Zespole Szkół Ogólnokształcących w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się akcja charytatywna. Uczniowie podczas przerw mogli zjeść pyszne ciasta upieczone przez członków Samorządu Uczniowskiego w zamian za napełnienie orkiestrowej puszki, ale także zakupić WOŚPowe gadżety takie jak orkiestrowe koszulki, czy płytę zespołu Dżem z Woodstockowego koncertu.
WOŚPowe stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Ciasta sprzedawały się w mgnieniu oka. Nauczyciele jak i uczniowie kupowali nawet po kilka kawałków często wrzucając do puszki więcej niż powinni, a nawet bezinteresownie byleby tylko pomóc potrzebującym. Po czwartej godzinie lekcyjnej orkiestrowa puszka była pełna, a po ciastach nie zostało ani śladu.
Dzięki takim akcjom szkoła nie pozwala zostać uczniom obojętnym na wzajemną pomoc. Możemy poczuć, że robimy coś ważnego wrzucając chociażby symboliczną złotówkę. Charytatywne stoisko było strzałem
w dziesiątkę, które oprócz przyjemności dało mi satysfakcję, że robię coś dla innych, oraz uświadomiło, że warto pomagać.

Sandra Strachanowska


     Zebrania z rodzicamiData: 16.01.2013     
Informujemy, że dnia 18.01.2013 r. o godzinie 16:30 odbędą się zebrania z rodzicami.


     Sukces naszych licealistów !Data: 10.01.2013     
W dniu 19 grudnia 2012 roku odbył się we Wrocławiu I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku olimpiada poświęcona jest dziejom naszego oręża w latach 1887-1922 ( „O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”). W zawodach brali udział licealiści z 4 rejonów województwa dolnośląskiego (wrocławski, legnicki, jeleniogórski i wałbrzyski). Wśród 43 uczestników walczących o kwalifikację do finału wojewódzkiego byli 3 uczniowie naszej szkoły: Radosław Pohl z klasy I a, Bartek Sobol z II a i Grzegorz Bagiński z III a . Spisali się oni bardzo dobrze w silnej stawce dolnośląskich licealistów. Radosław Pohl zajął 6 miejsce, Bartek Sobol był 10 a Grzegorz Bagiński został sklasyfikowany na 18 miejscu. Dzięki temu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 20 marca 2013 r. wystąpi 2 naszych reprezentantów - Radosław Pohl i Bartek Sobol. W rywalizacji weźmie udział 12 najlepszych uczniów szkół licealnych z Dolnego Śląska.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie konkursu !

Andrzej Sepełowski     Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyData: 09.01.2013     

Szanowni Nauczyciele i Uczniowie,
w najbliższy piątek w naszej szkole odbędzie się akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W zamian za napełnianie przez Was orkiestrowej puszki, oferujemy poczęstunek w postaci pysznego ciasta! Przygotowane przez Samorząd Uczniowski słodkości będzie można zakupić na każdej przerwie między 1 a 5 godziną lekcyjną przy stoisku na pierwszym piętrze. Nie przegap takiej okazji! Zabierz drobniaki i przyłącz się do akcji WOŚP!

Gwarantujemy duży wybór pyszności.
SU     XI Powiatowy Konkurs SzopekData: 04.01.2013     
Uczeń klasy 1b Gimnazjum nr 5 Kacper Środoń otrzymał wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Szopek bożonarodzeniowych w kategorii Szkół Gimnazjalnych.Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.