2 6 5 2 --> 3 4 7     Warsztaty z samoobronyData: 22.04.2015     
W piątek 17 kwietnia trzy nasze uczennice wzięły udział w zajęciach na temat „Sztuki walki – zajęcia samoobrony dla dziewcząt” w ZSiPKZ w Bielawie. Działanie zostało zrealizowane w ramach II Powiatowego Festiwalu Bezpieczeństwa i Profilaktyki, będącego częścią Programu Aktywności Młodzieży w Powiecie Dzierżoniowskim. Uczennice dowiedziały się, w jaki sposób bronić się przed napastnikiem, a także mogły przećwiczyć swoje umiejętności pod okiem specjalistów z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Weronika Karwacka     Zbiórka dla schroniskaData: 21.04.2015     
W miniony piątek Klub Miłośników Zwierząt zorganizował po raz kolejny zbiórkę pieniędzy dla schroniska. Za symboliczną kwotę można było skosztować pysznych ciast, przygotowanych przez naszych uczniów. Udało nam się zebrać ok. 200zł. Dziękujemy za włączenie się w akcję.

Weronika Karwacka     Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach AnglojęzycznychData: 21.04.2015     
Dnia 15 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego panią Swietłanę Błażejczyk i pana Jakuba Maćkowskiego. W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne oraz I i II licealne, oraz zespól złożony z Marii Wróblewskiej z klasy IIA LO I Aleksandra Styrcza z klasy IIIB LO. Tematem przewodnim była wiedza ogólna o krajach anglojęzycznych. Uczniowie odpowiadali na pytania z takich dziedzin jak; historia, geografia, literatura, sport czy polityka. Konkurs podzielony był na dwa etapy. W etapie I brały udział wszystkie drużyny, do II etapu dostały się klasy: IIIA gimnazjum, IB liceum, II A i B liceum i drużyna mieszana (Maria Wróblewska i Aleksander Styrcz). Zwycięzcami zostali przedstawiciele z drużyny mieszane, tuż za nimi w emocjonującej dogrywce II miejsce wywalczyły Natalia Sawa i Karolina Gawlik z kl. IIIA gimnazjum wygrywająć z Alicją Froń i Wiktorią Wyrzucką z klasy IB liceum. Fundatorem nagród w konkursie było wydawnictwo OXFORD. Na pewno nie jest to ostatnia edycja konkursu w naszej szkole jak i nie ostatni sukces zwycięzców.

Ewelina Węgielnik     Zakończenie roku klas trzecichData: 21.04.2015     
Informujemy, że zakończenie roku szkolnego klas 3 odbędzie się 24.04.2015 o godzinie 13:00.


     Olimpiada Języka Angielskiego dla licealistów i gimnazjalistów.Data: 20.04.2015     
W dniu 23 lutego 2015 odbyła się w naszej szkole Olimpiada Języka Angielskiego dla licealistów, a miesiąc później 23.03 - dla gimnazjalistów. Konkursy podzielone były na 3 części: gramatyka, translacje językowa i wiedza o Wielkiej Brytanii. W kategorii licealnej wzięło udział 16 uczniów, a w gimnazjalnej 14. Najlepszym licealistą okazał się Aleksander Styrcz (kl. IIIB), na II miejscu był Cezary Romaniewicz (kl. IIIB), a III przypadło Katarzynie Dziedzic (kl. IB). W kategorii gimnazjalnej wygrała Natalia Sawa (kl. IIIA), tuż za nią była Agnieszka Broda (kl. IIA), a ostatnie miejsce na podium zajęła Natalia Nowicka (IIIA). Nagrody ufundowało wydawnictwo Oxford. Zwycięzcom i uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Węgielnik     Dyskusja panelowa w ZSO w Bielawie dotycząca uzależnień.Data: 20.04.2015     
Dnia 3 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbyła się debata “Bliżej siebie, dalej od uzależnień”. Dyskusja była częścią Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Akcja została zorganizowana przez uczennicę ZSO, Ewelinę Węgielnik, pod opieką nauczyciela biologii pani Jolanty Kupis. Temat uzależnień jest często poruszany, ale mimo to uważamy, że problem ten nas nie dotyczy, ponieważ myślimy, że możemy mieć kontrolę nad nałogami. Uzależnienia nie są sprawą osobistą, dotykają też rodzinę, przyjaciół, znajomych. W dyskusji panelowej uczestniczyli: dyrektor ZSO Marzanna Kamińska, szkolna pielęgniarka Barbara Tchorzewska, psycholog Weronika Karwacka i uczeń ZSO Krystian Kubiak. Paneliści odpowiadali na pytania przygotowane przez moderatora i widownię. Przykładowo padły pytania:
Większe zło i mniejsze zło, czyli które uzależnienia są najgorsze?
Kiedy wykonywanie czynności wymyka się spod kontroli i staje się uzależnieniem?
Jak wyglądał problem uzależnień kilka lat temu?
Uczniowie wysoko ocenili wygłaszane opinie na temat nałogów.

Ewelina Węgielnik     Prelekcja dla rodzicówData: 31.03.2015     
W piątek 27 marca, podczas zebrań dla rodziców, odbyła się prelekcja psychologa szkolnego na temat „Jak rozmawiać z nastolatkiem o seksie”. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na potrzebę rozmowy rodziców z dziećmi o seksualności człowieka oraz podanie wskazówek, w jaki sposób rozmawiać, by nie była to tylko jedna, krótka pogadanka i tak, aby nastolatek chciał się zwracać do osób dorosłych po radę. Dziękuję wszystkim rodzicom za przybycie.

Weronika Karwacka     (Wy)graj z udarem mózgu.Data: 31.03.2015     
Wy)graj z udarem mózgu to gra terenowa, która odbyła się w ramach akcji “O mózg dbam, bo go mam” w związku z kolejną edycją Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia.
Gra przypominała trochę znany z harcerstwa bieg patrolowy, przy czym zamiast w terenie, została rozegrana w mieście. Startowały w niej drużyny przemieszczające się pomiędzy punktami kontrolnymi: szkoła (punkt startowy), apteka, basen, przychodnia Astra, pl. Wolności (punkt końcowy). W każdym z nich drużyny wykonywały określone zadania i otrzymywały wskazówki jak dotrzeć do następnego. Szczególnie istotne było poprawne wykonanie zadania w punkcie przy basenie, które polegało na rozpoznaniu objawów udaru mózgu i poprawnej reakcji połączonej z udzieleniem pierwszej pomocy.
Gra łączy ruch na świeżym powietrzu z rywalizacją w zakresie wiedzy teoretycznej i czynności praktycznych.

Regulamin ułożył Radek Pohl z klasy III A LO.     WielkanocData: 30.03.2015     WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM
składamy serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH     Wzięły wszystko, co było do wzięcia!Data: 27.03.2015     
Tak można w skrócie podsumować wyniki, jakie uzyskały dwie nasze uczennice, reprezentantki powiatu dzierżoniowskiego w etapie wojewódzkim XXIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbył się 20 marca we wrocławskiej siedzibie PCK.
Agnieszka Broda zajęła I miejsce w kategorii gimnazjalnej.
Ewelina Węgielnik zajęła I miejsce w kategorii licealnej.
Obie laureatki czekają teraz zmagania w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w maju w Zgierzu. W tej edycji olimpiady na wszystkich etapach brało udział 31 000 uczniów, do finału dostały się tylko 32 osoby.
Nie byłoby takiego sukcesu, gdyby nie wysiłek włożony w przygotowanie uczennic przez panią profesor Jolantę Kupis. Do sukcesu przyczynili się także wszyscy uczestnicy obu akcji prozdrowotnych przygotowanych w związku z olimpiadą.

Agnieszka BrodaCopyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.