5 6 1 2 3 4     Karolina Jurczyk. Dziewczyna na medal!Data: 26.03.2017     


Karolina Jurczyk, Mistrzyni Polski, uczennica 3 klasy naszego gimnazjum.
     Kolejny sukces Natalii ZygmuntData: 25.03.2017     


W dniu 24 marca 2017r. we Wrocławiu odbył się okręgowy etap XXV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennica naszej szkoły Natalia Zygmunt zdobyła I miejsce.
Jako jedyna licealistka będzie reprezentować w Warszawie województwo dolnośląskie.
Natalia, gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia!!!

Jolanta Kupis


     III Gala Talentów Chrobrego 7 kwietniaData: 24.03.2017     
     Adam Lizakowski - wykład w naszej szkole.Data: 20.03.2017     
     "Bliżej natury" wystawa fotografiiData: 12.03.2017     
Kacper Środoń, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie.
Dwukrotny zdobywca II nagrody w międzynarodowym konkursie fotograficznym "Matematyka w obiektywie" organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Jest jedynym laureatem z powiatu dzierżoniowskiego, który osiągnął czołowe miejsca w tym prestiżowym konkursie.
Dwukrotnie wyróżniony w ogólnopolskim konkursie filmowym "Zaraź nas swoją pasją".
Zwycięzca wielu konkursów artystycznych na poziomie ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.

zaprasza na IV wystawę swoich prac "Bliżej natury"     Mistrzostwa Polski JuniorówData: 12.03.2017     
Uczennica 3 klasy gimnazjum Karolina Jurczyk na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16 lat w Pływaniu reprezentowała klub MKS 9 Dzierżoniów.
Karolina zdobyła 4 medale:
złoto - 50m stylem motylkowym czas 27,23s
srebro - 50m stylem dowolnym czas 25,70s
srebro - 100m stylem dowolnym czas 56,10s
brąz - 50m stylem grzbietowym czas 29,03s

Gratulujemy!

Kacper Środoń
     Smutna wiadomośćData: 09.03.2017     
Z głębokim żalem zawiadamiamy;
zmarła nasza wieloletnia nauczycielka Janina Lorek.
Pozostanie zawsze w naszych sercach.     Oskar Stajno zwycięzcą eliminacji w Diecezji ŚwidnickiejData: 02.03.2017     
Oskar Stajno zajął I miejsce w diecezjalnym etapie XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie w Diecezji Świdnickiej pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Oskar zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego.
Gratulujemy !

ks. Kamil Pawlik

     Międzynarodowo w bielawskim liceumData: 01.03.2017     
W bielawskim liceum po raz kolejny gościli studenci z największej międzynarodowej organizacji AIESEC, która działa w 12 krajach. Organizacja powstała w 1948 roku jako pomysł młodych ludzi, którzy wiedzieli, że najlepszym sposobem na zwalczanie ksenofobii przywracanie równości na świecie, jest poznawanie innych osób i kultur, nie tylko z Europy, ale i z całego świata.
Dzięki współpracy z AIESEC Liceum im. Bolesława Chrobrego w Bielawie miało okazję gościć trójkę studentów. Były to dziewczyny z Chin, Indonezji i Gruzji. Studentki przeprowadziły szereg bardzo ciekawych warsztatów o kulturze krajów, z których pochodzą. Młodzież szczególnie zaciekawiły lekcje na temat Gruzji i jej ciekawych obyczajów takich, jak np. Supra czyli spotkania przy suto zastawionym stole, jednak nie chodzi w nich tylko o to by, najeść się do syta, bowiem wybiera się na nich Tamadę (zazwyczaj jest to starszy mężczyzna, który ma niemałe zdolności oratorskie), by wygłaszał toasty, które mogą trwać nawet 2 godziny! Zajęcia prowadzone przez native speakerów w języku angielskim to również bardzo ciekawe doświadczenie językowe dla uczniów klasy dwujęzycznej bielawskiego liceum, którzy po lekcjach w charakterze przewodników pokazywali gościom uroki naszej okolicy.
Kolejna wizyta studentów z AIESEC-u już w maju…
     Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznychData: 06.02.2017     
W środę 01.02.2017r., w auli bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego, odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego celem było zachęcanie uczniów do aktywnego poszerzania wiedzy z zakresu kultury i języka angielskiego oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec obcych narodów i zwyczajów, które w nich panują. Młodzież wykazała się wysokim poziomem znajomości języka angielskiego. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna klasy 2B liceum - Natalia Sawa i Karolina Gawlik. II miejsce zdobyły uczennice klasy 1 dwujęzycznej - Zuzia Sozańska i Laura Modrzer. III miejsce natomiast przypadło uczniom klasy 3B liceum – Katarzynie Dziedzic i Michałowi Langowi. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Burmistrz Miasta Bielawa - Pan Piotr Łyżwa.
Dodatkowo, podczas tegorocznego konkursu, miało miejsce nadzwyczajne wydarzenie, którym było podpisanie porozumienia pomiędzy liceum a największym zakładem produkcyjnym w Bielawie - Lincoln Electric Bester. Głównym celem umowy jest współpraca obu placówek w zakresie kształcenia młodzieży z klasy dwujęzycznej. Jest to pierwsze takie porozumienie pomiędzy Chrobrym a zakładem Lincoln Electric Bester.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne uczniów liceum oraz przemówienia przedstawiciela Firmy Lincoln - Pani Agnieszki Surmacz oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół - Marzanny Kamińskiej.

Dagmara Weber, Angela Wisłocka


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.