5 6 1 2 3 4     "Bliżej natury" wystawa fotografiiData: 12.03.2017     
Kacper Środoń, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie.
Dwukrotny zdobywca II nagrody w międzynarodowym konkursie fotograficznym "Matematyka w obiektywie" organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Jest jedynym laureatem z powiatu dzierżoniowskiego, który osiągnął czołowe miejsca w tym prestiżowym konkursie.
Dwukrotnie wyróżniony w ogólnopolskim konkursie filmowym "Zaraź nas swoją pasją".
Zwycięzca wielu konkursów artystycznych na poziomie ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.

zaprasza na IV wystawę swoich prac "Bliżej natury"     Mistrzostwa Polski JuniorówData: 12.03.2017     
Uczennica 3 klasy gimnazjum Karolina Jurczyk na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16 lat w Pływaniu reprezentowała klub MKS 9 Dzierżoniów.
Karolina zdobyła 4 medale:
złoto - 50m stylem motylkowym czas 27,23s
srebro - 50m stylem dowolnym czas 25,70s
srebro - 100m stylem dowolnym czas 56,10s
brąz - 50m stylem grzbietowym czas 29,03s

Gratulujemy!

Kacper Środoń
     Smutna wiadomośćData: 09.03.2017     
Z głębokim żalem zawiadamiamy;
zmarła nasza wieloletnia nauczycielka Janina Lorek.
Pozostanie zawsze w naszych sercach.     Oskar Stajno zwycięzcą eliminacji w Diecezji ŚwidnickiejData: 02.03.2017     
Oskar Stajno zajął I miejsce w diecezjalnym etapie XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie w Diecezji Świdnickiej pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Oskar zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego.
Gratulujemy !

ks. Kamil Pawlik

     Międzynarodowo w bielawskim liceumData: 01.03.2017     
W bielawskim liceum po raz kolejny gościli studenci z największej międzynarodowej organizacji AIESEC, która działa w 12 krajach. Organizacja powstała w 1948 roku jako pomysł młodych ludzi, którzy wiedzieli, że najlepszym sposobem na zwalczanie ksenofobii przywracanie równości na świecie, jest poznawanie innych osób i kultur, nie tylko z Europy, ale i z całego świata.
Dzięki współpracy z AIESEC Liceum im. Bolesława Chrobrego w Bielawie miało okazję gościć trójkę studentów. Były to dziewczyny z Chin, Indonezji i Gruzji. Studentki przeprowadziły szereg bardzo ciekawych warsztatów o kulturze krajów, z których pochodzą. Młodzież szczególnie zaciekawiły lekcje na temat Gruzji i jej ciekawych obyczajów takich, jak np. Supra czyli spotkania przy suto zastawionym stole, jednak nie chodzi w nich tylko o to by, najeść się do syta, bowiem wybiera się na nich Tamadę (zazwyczaj jest to starszy mężczyzna, który ma niemałe zdolności oratorskie), by wygłaszał toasty, które mogą trwać nawet 2 godziny! Zajęcia prowadzone przez native speakerów w języku angielskim to również bardzo ciekawe doświadczenie językowe dla uczniów klasy dwujęzycznej bielawskiego liceum, którzy po lekcjach w charakterze przewodników pokazywali gościom uroki naszej okolicy.
Kolejna wizyta studentów z AIESEC-u już w maju…
     Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznychData: 06.02.2017     
W środę 01.02.2017r., w auli bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego, odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego celem było zachęcanie uczniów do aktywnego poszerzania wiedzy z zakresu kultury i języka angielskiego oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec obcych narodów i zwyczajów, które w nich panują. Młodzież wykazała się wysokim poziomem znajomości języka angielskiego. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna klasy 2B liceum - Natalia Sawa i Karolina Gawlik. II miejsce zdobyły uczennice klasy 1 dwujęzycznej - Zuzia Sozańska i Laura Modrzer. III miejsce natomiast przypadło uczniom klasy 3B liceum – Katarzynie Dziedzic i Michałowi Langowi. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Burmistrz Miasta Bielawa - Pan Piotr Łyżwa.
Dodatkowo, podczas tegorocznego konkursu, miało miejsce nadzwyczajne wydarzenie, którym było podpisanie porozumienia pomiędzy liceum a największym zakładem produkcyjnym w Bielawie - Lincoln Electric Bester. Głównym celem umowy jest współpraca obu placówek w zakresie kształcenia młodzieży z klasy dwujęzycznej. Jest to pierwsze takie porozumienie pomiędzy Chrobrym a zakładem Lincoln Electric Bester.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne uczniów liceum oraz przemówienia przedstawiciela Firmy Lincoln - Pani Agnieszki Surmacz oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół - Marzanny Kamińskiej.

Dagmara Weber, Angela Wisłocka


     Studniówka 2017Data: 05.02.2017          Porozumienie z Lincoln Electric BesterData: 01.02.2017     
W środę 1 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy szkołą, a największym zakładem produkcyjnym w Bielawie Lincoln Electric Bester.     Wycieczka do WałbrzychaData: 19.01.2017     
16 stycznia klasy 3a i 2b gimnazjum oraz uczniowie pozostałych klas gimnazjalnych biorący udział w realizowanym projekcie Szkoła na telemoście wraz z opiekunami: panią Magdaleną Drozd, panią Marzeną Kuberą, panią Iwoną Weiglet oraz księdzem Kamilem Pawlikiem uczestniczyły w zajęciach w centrum techniki i nauki Explora Park - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu o tematyce ‘matematyka w przyrodzie'. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przedstawianą prezentację, z której mogliśmy dowiedzieć się ciekawych rzeczy np. dlaczego pszczoły wybrały sześciokąt do zbudowania plastra miodu lub „dlaczego pszczoły wybrały graniastosłup zakończony ‘denkiem’ dwunastościanu rombowego”? Na tego typu pytania odpowiedź otrzymaliśmy podczas półgodzinnego wykładu, lecz następnie mieliśmy dwie godziny na zajęcia praktyczne w których mogliśmy m.in. potwierdzić twierdzenie Pitagorasa, zbudować z kostek drogę dla toczącej się kuli, zagrać w gry na konsoli xbox, zbudować różne rzeczy z klocków lego, porozumiewać się za pomocą rur, przejrzeć się w krzywych lustrach i wiele innych. Każdy był zainteresowany i aktywnie uczestniczył w zajęciach, które łączyły naukę z zabawą.

Sandra Zatyka


     1 755,70 PLNData: 18.01.2017     
W szkolnym finale WOŚP zebraliśmy niebagatelną kwotę 1 755 ,70 zł.
Dziękujemy za hojność i wspaniała zabawę.Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.