2 6 5 2 --> 3 4 7     Międzynarodowo w bielawskim liceumData: 01.03.2017     
W bielawskim liceum po raz kolejny gościli studenci z największej międzynarodowej organizacji AIESEC, która działa w 12 krajach. Organizacja powstała w 1948 roku jako pomysł młodych ludzi, którzy wiedzieli, że najlepszym sposobem na zwalczanie ksenofobii przywracanie równości na świecie, jest poznawanie innych osób i kultur, nie tylko z Europy, ale i z całego świata.
Dzięki współpracy z AIESEC Liceum im. Bolesława Chrobrego w Bielawie miało okazję gościć trójkę studentów. Były to dziewczyny z Chin, Indonezji i Gruzji. Studentki przeprowadziły szereg bardzo ciekawych warsztatów o kulturze krajów, z których pochodzą. Młodzież szczególnie zaciekawiły lekcje na temat Gruzji i jej ciekawych obyczajów takich, jak np. Supra czyli spotkania przy suto zastawionym stole, jednak nie chodzi w nich tylko o to by, najeść się do syta, bowiem wybiera się na nich Tamadę (zazwyczaj jest to starszy mężczyzna, który ma niemałe zdolności oratorskie), by wygłaszał toasty, które mogą trwać nawet 2 godziny! Zajęcia prowadzone przez native speakerów w języku angielskim to również bardzo ciekawe doświadczenie językowe dla uczniów klasy dwujęzycznej bielawskiego liceum, którzy po lekcjach w charakterze przewodników pokazywali gościom uroki naszej okolicy.
Kolejna wizyta studentów z AIESEC-u już w maju…
     Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznychData: 06.02.2017     
W środę 01.02.2017r., w auli bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego, odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego celem było zachęcanie uczniów do aktywnego poszerzania wiedzy z zakresu kultury i języka angielskiego oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec obcych narodów i zwyczajów, które w nich panują. Młodzież wykazała się wysokim poziomem znajomości języka angielskiego. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna klasy 2B liceum - Natalia Sawa i Karolina Gawlik. II miejsce zdobyły uczennice klasy 1 dwujęzycznej - Zuzia Sozańska i Laura Modrzer. III miejsce natomiast przypadło uczniom klasy 3B liceum – Katarzynie Dziedzic i Michałowi Langowi. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Burmistrz Miasta Bielawa - Pan Piotr Łyżwa.
Dodatkowo, podczas tegorocznego konkursu, miało miejsce nadzwyczajne wydarzenie, którym było podpisanie porozumienia pomiędzy liceum a największym zakładem produkcyjnym w Bielawie - Lincoln Electric Bester. Głównym celem umowy jest współpraca obu placówek w zakresie kształcenia młodzieży z klasy dwujęzycznej. Jest to pierwsze takie porozumienie pomiędzy Chrobrym a zakładem Lincoln Electric Bester.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne uczniów liceum oraz przemówienia przedstawiciela Firmy Lincoln - Pani Agnieszki Surmacz oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół - Marzanny Kamińskiej.

Dagmara Weber, Angela Wisłocka


     Studniówka 2017Data: 05.02.2017          Porozumienie z Lincoln Electric BesterData: 01.02.2017     
W środę 1 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy szkołą, a największym zakładem produkcyjnym w Bielawie Lincoln Electric Bester.     Wycieczka do WałbrzychaData: 19.01.2017     
16 stycznia klasy 3a i 2b gimnazjum oraz uczniowie pozostałych klas gimnazjalnych biorący udział w realizowanym projekcie Szkoła na telemoście wraz z opiekunami: panią Magdaleną Drozd, panią Marzeną Kuberą, panią Iwoną Weiglet oraz księdzem Kamilem Pawlikiem uczestniczyły w zajęciach w centrum techniki i nauki Explora Park - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu o tematyce ‘matematyka w przyrodzie'. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przedstawianą prezentację, z której mogliśmy dowiedzieć się ciekawych rzeczy np. dlaczego pszczoły wybrały sześciokąt do zbudowania plastra miodu lub „dlaczego pszczoły wybrały graniastosłup zakończony ‘denkiem’ dwunastościanu rombowego”? Na tego typu pytania odpowiedź otrzymaliśmy podczas półgodzinnego wykładu, lecz następnie mieliśmy dwie godziny na zajęcia praktyczne w których mogliśmy m.in. potwierdzić twierdzenie Pitagorasa, zbudować z kostek drogę dla toczącej się kuli, zagrać w gry na konsoli xbox, zbudować różne rzeczy z klocków lego, porozumiewać się za pomocą rur, przejrzeć się w krzywych lustrach i wiele innych. Każdy był zainteresowany i aktywnie uczestniczył w zajęciach, które łączyły naukę z zabawą.

Sandra Zatyka


     1 755,70 PLNData: 18.01.2017     
W szkolnym finale WOŚP zebraliśmy niebagatelną kwotę 1 755 ,70 zł.
Dziękujemy za hojność i wspaniała zabawę.     Spotkanie z przedstawicielkami z Biura KarierData: 17.01.2017     
13 stycznia przedstawicielki Biura Karier z Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu spotkały się z tegorocznymi maturzystami. Panie opowiedziały o Uczelni, przeprowadziły atrakcyjne konkursy oraz zapoznały uczniów ze specyfikacją branży TSL.


     25 finał WOŚPData: 13.01.2017     
13 stycznia a auli naszej szkoły odbyła się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Akcję szkolną zorganizowała klasa III B LO pod opieką wychowawcy Pani Danuty Gierczak.
Dochód wesprze 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
     AKCJA - MOBILIZACJA !!!Data: 03.01.2017     
Karolina Jurczyk - złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, uczestniczka i zdobywczyni 1 miejsca w Grand Prix Polski w pływaniu, uczennica naszego Gimnazjum, podopieczna trenera Andrzeja Wojtala w klubie MKS 9 Dzierżoniów zgłoszona do 64 plebiscytu Gazety Wrocławskiej w kategorii Młody Talent Roku.
Wysyłamy SMS pod nr 72355 o treści MT.26
koszt 2,46zł (ale to nie ma znaczenia, Karolina jest najlepsza!)     Bezpłatne porady prawneData: 03.01.2017     
Od 2 stycznia 2017 r. można korzystać z bezpłatnej porady prawnej, udzielanej w ramach Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Powiat Dzierżoniowski zorganizował 4 takie punkty - czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 14.00 zlokalizowane:
1. Bielawie w budynku Gimnazjum Ekologicznego nr 3, ul. Lotnicza 5, tel. 699-801-659
2. Dzierżoniowie przy ul. Nowowiejskiej 73, tel. 530-891-013
3. Dzierżoniowie w budynku Starostwa Powiatowego, Rynek 27, pok. 314, tel. 74 832-52-08
4. Pieszycach w Urzędzie Miejskim przy ul. Kościuszki 2, tel. 74 817-62-46


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.