2 6 5 2 --> 3 4 7     IMPREZA HALLOWEENData: 26.10.2012          Pokazy Pierwszej PomocyData: 25.10.2012     
24 października w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się kolejny pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Panią Iwonę Weigelt przy współpracy z Panią Pielęgniarką Barbarą Tchorzewską i nauczycielami szkoły podstawowej. Uczniowie naszego liceum prezentowali, jak należy udzielać pierwszej pomocy dzieciom z klas 4-6.
W ramach zajęć przygotowaliśmy 5 stanowisk, na których można było nauczyć się: usztywniać i bandażować ranę z ciałem obcym, usztywniać złamaną rękę i nogę, wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, układać człowieka do pozycji bocznej bezpiecznej, zawijać w koc ratowniczy oraz dzwonić na numery alarmowe. Każdy z uczestników pokazów miał szansę samemu przeprowadzić odpowiednią czynność ratowniczą.
Licealiści prowadzący zajęcia, to członkowie Koła Pierwszej Pomocy, uczestnicy oraz laureaci konkursów o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Joanna Radziemska
Patrycja Kruczek     Wybory w ZSOData: 23.10.2012     
27.09.2012 w naszej szkole odbyły się wybory do : Samorządu Uczniowskiego, opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia. Do zarządu SU weszli uczniowie Gimnazjum nr 5 : Nikola Selezinko, Patryk Guk, Milena Świątek. Nad przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie : Karolina Wójcik, Martyna Ramian
i Nikola Selezinko. Do zarządu SU weszli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego :
Sandra Strachanowska, Martyna Walaszczyk, Katarzyna Hyra, Klaudia Skowrońska, Radosław Pohl i Arleta Siejak. Wybory nadzorowała Komisja Wyborcza w składzie: Zuzanna Butrym, Mateusz Olbiński oraz Tomasz Jędruchniewicz. Funkcje opiekunów Samorządu Uczniowskiego ZSO młodzież powierzyła mgr Jolancie Kupis i mgr Iwonie Gryś. Natomiast Rzecznikiem Praw Ucznia po raz kolejny został mgr Adam Domagała.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia SU. (zdj. Patrycja Kruczek)

Patrycja Kruczek
Joanna Radziemska.


Czytaj całość


     Dzień Edukacji NarodowejData: 17.10.2012     
W piątek 12 października uczniowie naszej szkoły zorganizowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor Marzanny Kamińskiej, która wręczyła nagrody oraz listy gratulacyjne Nauczycielom. Po przemówieniu Pani Dyrektor, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Martyna Walaszczyk przeprowadziła ślubowanie klas pierwszych. Następnie obejrzeliśmy program artystyczny,
w którym wystąpiły Justyna Mazurkiewicz, Alicja Sówka oraz Monika Swancar. Akademię zakończył Konkurs Wiedzy o Nauczycielach poprowadzony przez Martynę Walaszczyk
i Macieja Caputę. Zwyciężyły uczennice klasy 1B liceum.
Joanna Radziemska
Patrycja Kruczek     Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela)Data: 12.10.2012     

Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału
do kształtowania naszych sumień,
abyście uczyli nas pokonywania zła
i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Potrzebne są nam wzorce i Wy,
drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.
     Dzień Polskiego Państwa PodziemnegoData: 10.10.2012     
27 września 2012 r. zorganizowany został w naszej szkole Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji uczniowie przygotowali okolicznościową gazetkę oraz mieli okazję obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie filmu pt. ,,Generał Nil”. Film prezentował powojenne losy jednego z bohaterów Polski Podziemnej generał Emila Fieldorfa, który w okresie okupacji kierował działaniami Kierownictwa Dywersji.

Andrzej Sepełowski     Już za rok matura...Data: 10.10.2012     
26 września uczniowie bielawskiego liceum odwiedzili Politechnikę Wrocławską, by tam uczestniczyć w Salonie Maturzystów - ogólnopolskiej kampanii Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", mającej na celu poszerzanie wiedzy na temat egzaminów maturalnych.
Podczas spotkań z ekspertami z Okręgowej Komisji Edukacyjnej we Wrocławiu młodzież miała okazję wysłuchać porad dotyczących przygotowania się do testów oraz dowiedzieć się, jakie błędy podczas ostatniego egzaminu najczęściej popełniali ich koledzy. Można też było zakupić wiele publikacji pomagających uporządkować wiedzę z różnych przedmiotów, a także otrzymać bezpłatnie "Informator dla Maturzystów 2013" prezentujący kierunki studiów na polskich uczelniach. Na miejscu istniała także możliwość uzyskania wyczerpującej odpowiedzi na szczegółowe pytania przy stanowiskach konkretnych uczelni.
Wiadomości zdobyte podczas wyjazdu przybliżyły tegorocznym maturzystom egzamin dojrzałości. Dobra znajomość formy testów i wymagań edukacyjnych z nim związanych z pewnością ograniczy stres i pomoże w gruntownym przygotowaniu się do nich. Uzyskane informatory, ulotki, a także odpowiedzi na wnikliwe pytania z pewnością ułatwią podjęcie decyzji dotyczącej wyboru studiów - tak istotnej dla młodego człowieka, wiążącej się z jego przyszłością, powołaniem, marzeniami...

Justyna Jasińska
Klaudia Rokoszna     zebrania z rodzicamiData: 09.10.2012     
Informujemy, że dnia 26 października 2012r. o godzinie 16:00 odbędą się zebrania z rodzicami.


     Nietypowe lekcje języka niemieckiegoData: 01.10.2012     
W dniach 13 i 14 września Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego odwiedzili goście z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina. Byli to studenci Julia i Markus.
Poprowadzili oni zajęcia z uczniami naszego liceum. Zadania polegały głównie na grupowym przygotowywaniu plakatów dotyczących tematów związanych z życiem studenckim (szukanie stancji, książek, zdrowia i żywności oraz życia poza uczelnianego. W czwartek miał również miejsce pokaz filmu "Kokowaah". Był on niemieckojęzyczny, jednak dla ułatwienia wzbogacono go o angielskie napisy.
Po piątkowych warsztatach uczestnicy napisali test, mający na celu wyłonienie dziesięciu osób, które 19 października wyjadą na dwudniową wycieczkę do Niemiec.
Szczęśliwa dziesiątka uczestniczyć będzie w uroczystym otwarciu roku akademickiego, a po noclegu w pobliskim akademiku pod przewodnictwem Markusa zwiedzi najciekawsze miejsca w Berlinie.
Warsztaty te były dla uczniów wspaniałą okazją do wykorzystania języka niemieckiego w praktyce.

Krystyna Podłęcka
Klaudia Rokoszna
kl. 3a LO     Pierwsze zebrania z rodzicamiData: 24.08.2012     
Informujemy, że pierwsze zebrania z rodzicami odbędą się 3 września 2012 o godzinie 16:00.


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.