2 6 5 2 --> 3 4 7     SPOTKANIE ZE SCHRONISKIEM Z UCIECHOWAData: 28.10.2014     
W ramach powiatowego Programu Aktywności Młodzieży 24 października nasza szkoła zorganizowała spotkanie z przedstawicielami i wolontariuszami schroniska w Uciechowie. Gościliśmy opiekunów oraz uczniów szkół powiatu dzierżoniowskiego. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji p.t. „Dzień z życia wolontariusza w schronisku”, przygotowanej przez nasze uczennice: Aleksandrę Flejszczak, Aleksandrę Raczyńską, Ewę Szczakowską i Natalię Kryńską. Następnie przedstawicielka schroniska p.Sylwia Krzeczkowska opowiedziała o idei pomagania zwierzętom, dobrych cechach wolontariusza oraz pokazała, w jaki sposób porozumiewać się z psem – pomagała jej w tym suczka Karina, podopieczna schroniska w Uciechowie. Chciałabym podziękować wszystkim przybyłym opiekunom oraz uczniom za żywe zainteresowanie tematem wolontariatu wśród zwierząt oraz gorąco dziękuję za pomoc w zbiórce rzeczy i karmy dla psiaków ze schroniska.

Weronika Karwacka     ZBIÓRKA DLA SCHRONISKAData: 28.10.2014     
17 października w naszej szkole odbyła się sprzedaż domowego ciasta w ramach zbiórki dla schroniska w Uciechowie. Dzięki kolorowym strzałkom umieszczonym od bramy wjazdowej można było trafić do stolika, gdzie pysznymi słodkościami częstowały Was członkinie Klubu Miłośników Zwierząt. Dziękujemy wszystkim smakoszom, którzy wsparli naszą akcję. Dzięki Wam udało zebrać się kwotę 149zł, która przeznaczona została na zakup 12 smyczy i 5 obroży. Wszystkie rzeczy ze zbiórki, także koce oraz karmę, przekażemy przedstawicielom schroniska w piątek 24 października podczas spotkania w auli szkoły.

Weronika Karwacka     Zebrania z rodzicamiData: 22.10.2014     
Informujemy, że dnia 24 października 2014 (piątek) o godzinie 16:30 odbędą się zebrania z rodzicami.


     Miasto 44Data: 21.10.2014     
W dniu 9 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w bielawskim kinie film „Miasto 44”. To opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Produkcja filmowa Jana Komasy została zrealizowana z dużym rozmachem. Jest to przede wszystkim uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu w czasie Powstania Warszawskiego. Film, będący obrazem skondensowanej grozy, ma słabe strony, ale jednocześnie prowokuje do myślenia o czasach II wojny światowej i stara się nam przekazać obraz kondycji ludzkiej w sytuacjach zagrożenia.


     „Rok 1989- początek drogi do demokracji w Polsce”Data: 10.10.2014     
1 października 2014 r. nasza szkoła we współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Dzierżoniowie zorganizowała spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego z uczestnikami wydarzeń 1989 roku w naszym lokalnym środowisku. Spotkanie odbyło się w Dzierżoniowie w ramach Powiatowego Programu Aktywności Młodzieży pod hasłem „Rok 1989- początek drogi do demokracji w Polsce”. Zaproszonymi gośćmi byli: p. Marian Kowal- działacz solidarnościowy i jeden z posłów na sejm kontraktowy w 1989 r. oraz p. Emilian Kupiec – pierwszy polski burmistrz miasta Bielawa w latach 1990-1994 oraz działacz Komitetu Obywatelskiego „Solidarności” Ziemi Dzierżoniowskiej. Po krótkiej prezentacji ukazującej przełomowe wydarzenia 1989 roku w Polsce zaproszeni goście opowiedzieli o tamtych, tak ważnych dla Polski, czasach. W drugiej części spotkania młodzież mogła zadawać pytania dotyczące oceny wydarzeń 1989 roku i głównych postaci tamtego okresu.
Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać fragment audycji pochodzącej z kampanii wyborczej 1989 r., pozyskanej dzięki życzliwości p. Danuty Myśliwiec zaangażowanej w wydawanie pisma Komitetu Obywatelskiego „S” Ziemi Dzierżoniowskiej -„Kalenica”.
W imieniu wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony nam czas.

A. Sepełowski     Around the World with AIESECData: 10.10.2014     
W zeszłym roku szkolnym, a dokładniej w czerwcu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole zagranicznych przyjaciół z organizacji AIESEC w ramach realizacji projektu ,,Enter your future". Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie od 2008 roku. Podczas tygodniowego pobytu wolontariusze prowadzą z uczniami zajęcia edukacyjne, artystyczne, warsztaty interpersonalne, realizują różnorodne projekty.
Tym razem gościliśmy wolontariuszy z Mauritiusa, Australii i Chin (Karin, Jade i Wincenta). Mieszkali oni w domach dwóch uczennic naszej szkoły, dzięki czemu mogli realizować zajęcia. Po szkole realizowaliśmy nasz projekt „ Cultures around the world”: grupki uczniów spotykały się z naszymi przyjaciółmi organizując im różne atrakcje i wycieczki. Pokazywaliśmy im wiele pięknych miejsc Bielawy miedzy innymi: Wieżę widokową w kościele, którą bardzo się zachwycali, rynek, jezioro i wiele innych. Można powiedzieć, że oprowadziliśmy ich po całej Bielawie i również Dzierżoniowie. Wybraliśmy sie tez na kręgle, gdzie było bardzo dużo zabawy i śmiechu. Zorganizowaliśmy grilla, na którym opowiadaliśmy naszym nowym przyjaciołom o Polsce. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy i dowiedzieliśmy sie o historii, kulturze i tradycjach ich krajów. Karin i Wincent mieli przyjemność wzięcia udziału w Bożym Ciele, co zrobiło na nich ogromne wrażenie. Organizowaliśmy również spotkania w domach, gdzie dzieliliśmy się wiedzą kulinarną. Karin, Jade i Wincentowi bardzo smakowała polska kuchnia.
Czas, który spędziliśmy z trójką naszych przyjaciół na pewno zostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Zajęliśmy się nimi najlepiej jak potrafiliśmy i poświęciliśmy im bardzo wiele czasu. Jak sami stwierdzili byliśmy jedyna szkołą, która tak ciekawie zorganizowała im czas. Wyjechali z Polski z ogromną wiedza o kulturze i życiu codziennym naszych rodzin, które bardzo ciepło ich przyjęły.

Weronika Górnik     Wycieczka edukacyjna bielawskich uczniów do WrocławiaData: 10.10.2014     
W dniu 19 września 2014 r. gimnazjaliści i licealiści z naszej szkoły brali udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Jana Miodka pt. „Rozum w języku”, który odbył się w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Dużą atrakcją tego wyjazdu był także udział w dniach otwartych w siedzibie Narodowego Banku Polskiego we Wrocławiu. W trakcie zwiedzania gmachu uczniowie mieli okazję obejrzeć m. in. prezentację na temat historii, istoty i funkcji pieniądza, prezentację zmodernizowanych zabezpieczeń banknotów złotych polskich, skarbiec bankowy i prezentację zamków szyfrowych. Nasi uczniowie mogli także podnieść 12,5 kg sztabkę złota (o wartości ponad 2 mln złotych).


     Dzień Polskiego Państwa PodziemnegoData: 10.10.2014     
Podobnie jak w latach ubiegłych przypomnieliśmy w naszej szkole rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji uczniowie przygotowali okolicznościową gazetkę oraz na zajęciach historii mieli okazję zapoznać się z fragmentami filmu Andrzeja Sapiji „Polskie Państwo Podziemne”. Zaprezentowany film w ciekawej formie ukazywał różne aspekty działalności polskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej.

Andrzej Sepełowski     III Memoriał Biegowy im. Michała Wojtanowskiego.Data: 03.10.2014     
27 września 2014 roku bielawski OWW "Sudety" był miejscem startu biegu III Memoriału.
Rozegrano kilka dystansów w zależności od wieku uczestników.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dobry poziom.
Kacper Pruchnicki (3A Gim.) zajął 2 miejsce, a Karolina Jurczyk (1A Gim.), 3 miejsce w kategorii dziewcząt.
Wszystkim pozostałym uczestnikom z naszej szkoły dziękujemy i gratulujemy.

Nauczyciele W-F
Małgorzata Morańda, Krzysztof Felszyński     Złoty talent dla Chrobrego!Data: 03.10.2014     
23 września 2014 na sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia "Złotych Talentów" za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach nauki i sportu.
Wśród utytułowanych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Diana Boczkowska 2b LO - pływanie
Oskar Czop 2b LO - sporty walki
Mateusz Olbrycht 3a LO - wiedza historyczna
Ewelina Węgielnik 1a LO - wiedza przyrodnicza
Kinga Wyrzucka 2a LO - kolarstwo MTB

Gratulacje.
Małgorzata MorańdaCopyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.