5 6 1 2 3 4     V konkurs literacki organizowany przez MBP w BielawieData: 11.12.2016     
Julia Kurzawa uczennica 1 klasy naszego liceum zajęła I miejsce w V Konkursie Literackim Na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy w kategorii proza, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielawie.
Gratulujemy!     Warsztaty matematyczne dla nauczycieliData: 10.12.2016     
Rozegraj się matematycznie z Wydawnictwem NOWIK
„Matematyka na planszy” oraz „Jak wykorzystać kostki na lekcjach matematyki?” to tematy warsztatów dla nauczycieli, które odbyły się 7 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że zadania matematyczne można przenieść na planszę, a także rozwiązać je za pomocą kart i kostek. Korzystając z bogatej oferty wydawnictwa NOWIK można urozmaicić lekcje matematyki i sprawić, że trudna matematyka stanie się zabawą. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Marzena Kubera

     X Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDSData: 05.12.2016     
Pierwszego grudnia bieżącego roku w Zespole Szkół nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie odbyła się X Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS pod hasłem : Dążymy do zera : Zero nowych zakażeń HIV, Zero dyskryminacji, Zero zgonów związanych z AIDS. Jak co roku do rywalizacji stanęło osiem drużyn w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowali: Natalia Kochańska, Natalia Zygmunt oraz Justyna Rak. Konkurs składał się z dwóch etapów, a mianowicie z części ustnej i pisemnej. Drużyny miały na rozwiązanie testu składającego się z trzydziestu pytań pół godziny, po czym następowała cześć ustna. Każda drużyna składająca się z trzech uczniów, odpowiadała na wylosowane cztery pytania. Za część pierwszą oraz drugą możliwe było do zdobycia pięćdziesięciu czterech punktów. Liceum Ogólnokształcące w Bielawie zajęło zaszczytne I miejsce.

Justyna Rak


     Wizyta studyjna w BrukseliData: 03.12.2016     
W dniach od 26 do 30 listopada 2016 roku grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie pod opieką pani Jolanty Kupis wzięła udział w wizycie studyjnej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Czterodniowa wycieczka do Brukseli, połączona z wizytą w Parlamencie Europejskim, była nagrodą główną dla zwycięzców konkursu „Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów”. Konkurs odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego, w ramach programu edukacyjnego „Obudź swój potencjał”.
Zadaniem uczestników konkursu było nagranie filmu o tym, co łączy Polaków z narodami Europy Środkowej i Wschodniej. Bielawskie liceum reprezentowali uczniowie Anna Sobczyńska, Aleksandra Szygudzińska, Wiktoria Jagiełło, Kacper Środoń, Maciej Kieruzel oraz opiekun Jolanta Kupis.
Zwycięski film można obejrzeć na stronie internetowej:
Poszukiwacze Wspólnej Kultury     Matematyka na sportowo i wesoło.Data: 02.12.2016     
W dniu 25.11.2016r w naszej szkole po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno - Sportowy MATEMATYKA NA WESOŁO I NA SPORTOWO.
Pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego
w Dzierżoniowie, tuż za nim na drugim miejscu uplasował się ZS nr 2 im. prof. T. Kotarbińskiego w Dzierżoniowie, a trzecie miejsce zajęła szkoła ZSiPKZ w Bielawie.
Drużyna Chrobrego uplasowała się tuż za podium.

Marzena Kubera

     Grand Prix Polski w pływaniuData: 21.11.2016     
W dniach 19-20.11.2016 w Poznaniu odbyło się Grand Prix Polski w pływaniu, na 25m basenie. W zawodach udział wzięło prawie 800 zawodników ze 124 klubów z całej Polski.
Zawodniczka MKS 9 i uczennica naszej szkoły Karolina Jurczyk, podopieczna trenera Andrzeja Wojtala w kategorii 15 lat, zajęła dwa pierwsze miejsca na dystansach 100m stylem grzbietowym (1:03,80 - 3. w open) i 50m stylem motylkowym (28,16 - 7. w open), dwa drugie miejsca na dystansach 50m (26,03 - 7. w open) i 100m (57,29 - 11. w open) stylem dowolnym oraz dwa trzecie miejsca na dystansach 50m stylem grzbietowym (29,50 - 4. w open) i 100m stylem zmiennym (1:06,92 - 18. w open).

Małgorzata Morańda

     Ogólnopolskie zawody pływackieData: 17.11.2016     
W dniu 11.11.2016 roku, w Rudnej, odbyły się IX Ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Wójta Gminy Rudna. W rywalizacji udział wzięło ponad 230 zawodników z 20 klubów z całej Polski.
Nasza uczennica Karolina Jurczyk zdobyła pięć złotych medali na dystansach 50m (26,28), 100m (58,80) i 200m (2:08,31) stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym (36,24) i 50m stylem motylkowym (28,30).
Za swoje osiągnięcia otrzymała tytuł Królowej Kraula. Według punktacji wielobojowej, za dwa najlepsze starty, została nagrodzona statuetką jako najlepsza zawodniczka zawodów.
Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Morańda

     Bartosz Rossa radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa DolnośląskiegoData: 16.11.2016     


Nowym radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z ramienia Powiatu dzierżoniowskiego został Bartek Rossa przewodniczący naszego Samorządu Uczniowskiego.
Gratulujemy nowemu radnemu!
     III Powiatowy turniej szachowy w ZSO BielawaData: 15.11.2016     
8 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się III Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego.
W zawodach uczestniczyło 32 uczniów reprezentujących I LO w Dzierżoniowie, II LO w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie oraz Gimnazjum nr 2 w Bielawie.


Czytaj całość
Zawody zaplanowano na 6 rund i rozgrywano je systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego ze szkół powiatu dzierżoniowskiego. Turniej kształcił umiejętności koncentracji, odporności psychicznej, opanowania, wytrwałości, właściwego wykorzystania czasu i podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. I miejsce w zawodach zajął reprezentujący II LO w Dzierżoniowie – Jan Rudnicki, drugi był zawodnik Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie – Mateusz Perekasz, a na trzecim stopniu podium stanął reprezentant Gimnazjum nr 2 w Bielawie – Michał Czubaty. W klasyfikacji gimnazjalnej najlepszy był Mateusz Perekasz z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, przed Michałem Czubatym z Gimnazjum nr 2 w Bielawie i Maksymilianem Palejem z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie.
Najlepszy reprezentant gospodarza turnieju czyli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – Tomasz Kuniawski został sklasyfikowany na VII miejscu.
Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Fundatorami nagród byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielawie – pan Zbigniew Dragan oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Turniej przeprowadził pan Andrzej Sepełowski - nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pomoc przy organizacji imprezy, w postaci zegarów szachowych, uzyskano także ze strony pana Jarosława Kresy - prezesa klubu szachowego „Dwie wieże” w Dzierżoniowie. Nagrody wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – pani Marzanna Kamińska, która gratulowała zwycięzcom i podziękowała uczestnikom za sportową rywalizację.

Andrzej Sepełowski


     Finał Szkolnego Konkursu „O Polskę niepodległą i jej granice – 1908-1922”Data: 14.11.2016     
W dniu 10 listopada 2016 roku odbył się w Teatrze Robotniczym w Bielawie kolejny finał Szkolnego Konkursu „O Polskę niepodległą i jej granice - 1908-1922”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Jego celem była popularyzacja wiedzy historycznej wśród uczniów oraz upamiętnienie Święta Niepodległości. W decydującej rozgrywce wzięło udział 7 finalistów wyłonionych w eliminacjach pisemnych, które miały miejsce 7 listopada 2016 roku.
Uczestnicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą postaci historycznych i najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do powstania niepodległego państwa w 1918 roku oraz przebiegu walk o granice Rzeczypospolitej w latach 1918-22. Duże znaczenie miała także znajomość źródeł historycznych, mapy historycznej, literatury polskiej i muzyki oraz umiejętne wykorzystanie materiału filmowego, który prezentował polski wysiłek zbrojny w latach I wojny światowej i po jej zakończeniu.
Ostatecznie zwycięstwo odniósł Marcin Cetnarowski z klasy III b licealnej, II miejsce przypadło Oskarowi Stajno z I a licealnej a trzecie Michałowi Langowi z III b licealnej.
Konkurs prowadził p. Andrzej Sepełowski a w komisji oceniającej uczniów pracowali: panowie Andrzej Ziemieńczuk oraz Adam Domagała. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami, które ufundowali: Burmistrz Miasta Bielawa – pan Piotr Łyżwa oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie pani Marzanna Kamińska.
Impreza mogła się odbyć dzięki pomocy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie – pana Jana Gładysza oraz innych pracowników tej instytucji. W szczególności pragniemy także podziękować panu Jarosławowi Florczakowi, który miał ogromny wkład w sprawne przeprowadzenie konkursu.


Andrzej Sepełowski
Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.