2 6 5 2 --> 3 4 7     Wesołych Świąt Bożego NarodzeniaData: 23.12.2016     


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w szkole jak i pracy zawodowej.

     Jasełka 2016Data: 22.12.2016     
     Pierwsze kroki na Uniwersytecie Wrocławskim lub Projekt ,,Mój pierwszy Uniwersytet,,Data: 20.12.2016     
W sobotę 17.12.2016 roku czwórka uczennic naszej szkoły wraz z Panią Jolantą Kupis brały udział w inauguracji programu edukacyjnego Mój Pierwszy Uniwersytet realizowanego przez Uniwersytet Wrocławski. W ramach tego przedsięwzięcia będą miały okazję regularnie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, terenowych i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Głównymi założeniami projektu jest umożliwienie pogłębiania zainteresowań i wiedzy przyrodniczej oraz poznanie zasad funkcjonowania uczelni wyższej. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyniesie wiele korzyści oraz cennych doświadczeń zarówno dla uczestników jak i organizatorów.
     Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaData: 17.12.2016     
W dniu 16 grudnia 2016r. w Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie odbył się powiatowy etap XXV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennica naszego Liceum Ogólnokształcące Natalia Zygmunt uzyskała maksymalną liczbę punktów, zdobyła I miejsce i będzie reprezentować powiat dzierżoniowski na kolejnym, wojewódzkim etapie. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Julia Kurzawa kl.1dj i Kacper Joachimiak kl 2b. Gratulujemy sukcesu i Natalii życzymy powodzenia!

Jolanta Kupis

     Międzynarodowy konkurs fotograficznyData: 16.12.2016     
W dniach 1-8.12.2016 r. odbyło się posiedzenie jury VII edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego MATEMATYKA W OBIEKTYWIE, zorganizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki i Koło Kultury Matematycznej Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.
Spośród 7456 prac komisja w składzie: dr hab. Andrzej Dąbrowski, prof. US; dr hab. Maciej Tanaś prof. APS, mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler i dr hab. Małgorzata Makiewicz prof. US (przewodnicząca)

Uczeń naszej szkoły Kacper Środoń zajął 2 miejsce w grupie młodzieży za fotografię pt. Zima nas Kocha.
Gratulujemy!

Marzena Kubera


     Konkurs o działalności rzecznika praw dzieckaData: 13.12.2016     


Na powiatowym konkursie o działalności rzecznika praw dziecka drużyna w składzie Sandra Zatyka, Justyna Rakieć, Julia Szumilas oraz opiekun ks. Kamil Pawlik zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Gratulujemy!
     V konkurs literacki organizowany przez MBP w BielawieData: 11.12.2016     
Julia Kurzawa uczennica 1 klasy naszego liceum zajęła I miejsce w V Konkursie Literackim Na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy w kategorii proza, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielawie.
Gratulujemy!     Warsztaty matematyczne dla nauczycieliData: 10.12.2016     
Rozegraj się matematycznie z Wydawnictwem NOWIK
„Matematyka na planszy” oraz „Jak wykorzystać kostki na lekcjach matematyki?” to tematy warsztatów dla nauczycieli, które odbyły się 7 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że zadania matematyczne można przenieść na planszę, a także rozwiązać je za pomocą kart i kostek. Korzystając z bogatej oferty wydawnictwa NOWIK można urozmaicić lekcje matematyki i sprawić, że trudna matematyka stanie się zabawą. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Marzena Kubera

     X Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDSData: 05.12.2016     
Pierwszego grudnia bieżącego roku w Zespole Szkół nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie odbyła się X Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS pod hasłem : Dążymy do zera : Zero nowych zakażeń HIV, Zero dyskryminacji, Zero zgonów związanych z AIDS. Jak co roku do rywalizacji stanęło osiem drużyn w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowali: Natalia Kochańska, Natalia Zygmunt oraz Justyna Rak. Konkurs składał się z dwóch etapów, a mianowicie z części ustnej i pisemnej. Drużyny miały na rozwiązanie testu składającego się z trzydziestu pytań pół godziny, po czym następowała cześć ustna. Każda drużyna składająca się z trzech uczniów, odpowiadała na wylosowane cztery pytania. Za część pierwszą oraz drugą możliwe było do zdobycia pięćdziesięciu czterech punktów. Liceum Ogólnokształcące w Bielawie zajęło zaszczytne I miejsce.

Justyna Rak


     Wizyta studyjna w BrukseliData: 03.12.2016     
W dniach od 26 do 30 listopada 2016 roku grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie pod opieką pani Jolanty Kupis wzięła udział w wizycie studyjnej w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Czterodniowa wycieczka do Brukseli, połączona z wizytą w Parlamencie Europejskim, była nagrodą główną dla zwycięzców konkursu „Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów”. Konkurs odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego, w ramach programu edukacyjnego „Obudź swój potencjał”.
Zadaniem uczestników konkursu było nagranie filmu o tym, co łączy Polaków z narodami Europy Środkowej i Wschodniej. Bielawskie liceum reprezentowali uczniowie Anna Sobczyńska, Aleksandra Szygudzińska, Wiktoria Jagiełło, Kacper Środoń, Maciej Kieruzel oraz opiekun Jolanta Kupis.
Zwycięski film można obejrzeć na stronie internetowej:
Poszukiwacze Wspólnej KulturyCopyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.