5 6 1 2 3 4     Sesja Rady Miasta BielawyData: 26.10.2016     
26 października na XXVIII sesji Rady Miejskiej Bielawy, Dyrektor naszej szkoły, Pani Marzanna Kamińska oraz nauczyciel i koordynator projektu Pani Jolanta Kupis odebrały z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy Zbigniewa Dragana i Burmistrza Miasta Bielawy Piotra Łyżwy list gratulacyjny z okazji zwycięstwa uczniów 2 klasy liceum w konkursie "Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów."
Wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego odbyło się 19 października w biurze informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. W nagrodę cała grupa uczniów wraz z opiekunem Panią Jolantą Kupis wyjedzie na wycieczkę do Brukseli.

     "Obudź Swój Potencjał" licealiści Chrobrego najlepsi.Data: 09.10.2016     
Konkurs zorganizowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza M. Ujazdowskiego "Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów" został rozstrzygnięty 8 października.
Film "To nie sen" zrealizowany przez uczniów klasy 2A LO, którego premiera odbyła się 30 września w auli naszej szkoły zdobył pierwszą nagrodę. Film zwyciężył w kategorii najlepszy film oraz w dodatkowym konkursie na najlepszą promocję filmu w internecie.


Wiktoria Jagiełło, Maciej Kieruzel, Anna Sobczyńska, Aleksandra Szygudzińska, Kacper Środoń pod opieką pani Jolanty Kupis godnie reprezentowali naszą szkołę.
Gratulujemy sukcesu!
     Akcja społeczna Greenpeace "Adoptuj pszczołę"Data: 07.10.2016     
„Adoptuj pszczołę” to prowadzona od trzech lat akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” na stronie adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.
Tegoroczna, czwarta edycja „Adoptuj pszczołę” w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły, ma na celu wzmocnić działania służące rozwojowi rolnictwa wolnego od niebezpiecznych dla pszczół pestycydów oraz kontynuować badania naukowe nad owadami zapylającymi.
     Wybory do SU 2016Data: 06.10.2016     


W środę 5 października rozpoczęła się kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego ZSO w Bielawie. Dzisiaj przeprowadziliśmy krótkie wywiady z trzema kandydatami do SU: Karoliną Gawlik, Bartoszem Rossa i Anną Sobczyńską. Zobaczcie jak się zaprezentowali i zagłosujcie na swojego kandydata 10 października (poniedziałek).     Konkurs "Barwy Europy kulinarnie"Data: 01.10.2016     
Konkurs na najlepiej przygotowany pokaz potraw z danego kraju Europy środkowej i wschodniej.
Jury miało trudne zadanie i prosi o Wasze głosy w postaci lajków i komentarzy, który stół był najlepszy, które potrawy najsmaczniejsze podczas premiery filmu "To nie sen" w dniu 30 września w auli szkoły.
Konkurs trwa do poniedziałku 3 października do godz. 22.00.

Głosujemy tutaj - oddaj swój głos pod zdjęciem z ulubionym stołem


     "Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów."Data: 30.09.2016     
Dnia 30 września w bielawskim Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się premiera filmu pt. "To nie sen", który powstał w ramach Projektu Edukacyjnego "Obudź Swój Potencjał" realizowanego przez Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego.
Grupa uczniów z liceum im. Bolesława Chrobrego w Bielawie postanowiła zmierzyć się z tym wyzwaniem i przystąpiła do realizacji filmu w konkursie:
"Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów".
Uczniowie klasy 2a LO; Wiktoria Jagiełło, Maciej Kieruzel, Anna Sobczyńska, Aleksandra Szygudzińska, Kacper Środoń oraz ich opiekun, Pani Jolanta Kupis utworzyła grupę "Poszukiwacze Wspólnej Kultury".
Zmagania z projektem grupa rozpoczęła już w ostatnich tygodniach wakacji. Po napisaniu scenariusza, zaczęto przygotowania do planu zdjęciowego. Po wyborze scenerii, pracowali przez kilka tygodni nad zdjęciami do filmu.
W trakcie realizacji, nauczyli się jazdy konnej, zapoznali się z kulturą środkowo-wschodniej Europy, porównywali podobieństwa i różnice między tymi krajami, poznali obyczaje, stroje oraz muzykę ludową. Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc takich jak: Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Wyspę Koni w Ostroszowicach, Lasocin, Przełęcz Jugowską i pierwszą bielawską winnicę.

Na premierę filmu przybyli liczni goście: z ramienia Powiatu dzierżoniowskiego, Sekretarz Powiatu Zbigniew Dragan, burmistrz Miasta Bielawa Piotr Łyżwa, radna Rady Miejskiej Bielawa Marta Masyk. Duże zainteresowanie projektem przejawiły media. TV Sudecka, Radio ZET Gold oraz Radio Wrocław.
Podczas premiery podziękowano za duże wsparcie Przedsiębiorstwu Budowlanemu "X-BUD" Dobrocin, Dyrektorowi Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Wyspie Koni w Ostroszowicach, Pracowni kostiumów i dekoracji w Bielawie, Parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Ostroszowicach, Art Inkubatorowi w Bielawie, firmie "AGRY" w Bielawie, "Cicha Woda" w Lasocinie, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bielawie, Stowarzyszeniu Chrobry Bielawa.

Na potrzeby konkursu młodzież utworzyła specjalny Fanpage

Poszukiwacze Wspólnej Kultury     Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017Data: 01.09.2016     


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 oraz udział naszych uczniów w uroczystości upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.