5 6 1 2 3 4     Wycieczka do Poznania i GnieznaData: 09.11.2016     
W dniach 26 i 27 października 2016 r. została zorganizowana wycieczka dla gimnazjalistów i licealistów z naszej szkoły do Poznania i Gniezna W trakcie wycieczki uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym w Poznaniu oraz w Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego „Brama Poznania”.
Następnie w trakcie pobytu w Gnieźnie uczniowie zwiedzali tamtejszą katedrę ze słynnymi spiżowymi drzwiami oraz brali udział w zajęciach i prezentacjach w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Podsumowaniem wycieczki był wyjazd do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
Wyjazd był realizowany w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, które wspierało dodatkowe zajęcia i przeprowadzenie w czerwcu 2016 r. szkolnego konkursu „Bolesław Chrobry i Polska Piastów”. Szczególnie ciekawe były zajęcia pod tytułem „Mieszko Europejczyk” w Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego „Brama Poznania” i w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wycieczka służyła rozwijaniu zainteresowań uczniów i wpisała się także w obchodzoną w tym roku 1050 rocznicę chrztu Polski.


Andrzej Sepełowski

     Konkurs na najlepszą rzeźbę z dyniData: 08.11.2016     
28 października głosami nauczycieli naszej szkoły został rozstrzygnięty „Konkurs na najlepszą rzeźbę z dyni”. Szanowne jury po obejrzeniu wszystkich prac postanowiło wyróżnić następujących twórców:
I miejsce – Anna Łyżwa, Klaudia Białobłocka, Natalia Pasek (1aG)
II miejsce – Maja Hałaczkiewicz, Julia Proszowska (1aG)
III miejsce – Emilia Dziambor, Paulina Kucia, Natalia Skubisz, Nikola Sitek (2LO)
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!!!
Gratulujemy zwycięzcom!!!

Nauczyciele języka angielskiego     "Legenda o Zielonym Myśliwym"Data: 30.10.2016     
30 października w kinoteatrze MOKIS odbyła się premiera filmu "Legenda o Zielonym Myśliwym".
Pomysłodawcą oraz współtwórcą projektu "Edukacja z filmem i legendą" jest nauczycielka ZSO w Bielawie Pani Iwona Gryś oraz Jarosław Florczak i Natalia Hiler.
W filmie zagrali nasi uczniowie a także nauczyciel naszej szkoły Adam Domagała.
Gratulujemy znakomitego pomysłu, gry aktorskiej oraz profesjonalnego filmu.
     "Cukierek albo psikus"Data: 28.10.2016     
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele.
28 października Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami języka angielskiego przeprowadził kolejną edycję akcji charytatywnej „Treat or Trick”. W imieniu organizatorów przedsięwzięcia pragniemy serdecznie podziękować za liczny udział w tegorocznej akcji.
Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu udało się zgromadzić sporą ilość słodyczy, które przekażemy podopiecznym Świetlicy Socjoterapeutycznej w Bielawie.
Dziękujemy!
     Powiatowa uroczystość "Dnia Edukacji Narodowej"Data: 27.10.2016     
27 października na powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Starosta dzierżoniowski wręczył nagrodę Dyrektor naszej szkoły Pani Marzannie Kamińskiej.
Jako jedyne w powiecie Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymały nauczycielki ZSO w Bielawie:
Pani Iwona Gryś, Pani Marzena Kubera oraz Pani Danuta Gierczak.
Jedyną nagrodę w Powiecie, dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Jolanta Kupis.
Pani Jolanta Kupis oraz Pani Małgorzata Morańda zostały też uhonorowane medalami za długoletnią służbę.
Pani Marzena Kubera otrzymała również nagrodę Starosty Powiatu dzierżoniowskiego.
Wszystkim Paniom gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni.
     Dyskoteka 4 listopadaData: 27.10.2016     


Samorząd Uczniowski organizuje 4 listopada dyskotekę.
Uwaga! Muzyka - profesjonalny DJ!

ZAPRASZAMY!     Sesja Rady Miasta BielawyData: 26.10.2016     
26 października na XXVIII sesji Rady Miejskiej Bielawy, Dyrektor naszej szkoły, Pani Marzanna Kamińska oraz nauczyciel i koordynator projektu Pani Jolanta Kupis odebrały z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy Zbigniewa Dragana i Burmistrza Miasta Bielawy Piotra Łyżwy list gratulacyjny z okazji zwycięstwa uczniów 2 klasy liceum w konkursie "Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów."
Wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego odbyło się 19 października w biurze informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. W nagrodę cała grupa uczniów wraz z opiekunem Panią Jolantą Kupis wyjedzie na wycieczkę do Brukseli.

     "Obudź Swój Potencjał" licealiści Chrobrego najlepsi.Data: 09.10.2016     
Konkurs zorganizowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza M. Ujazdowskiego "Barwy Europy, czyli opowieść o jedności narodów" został rozstrzygnięty 8 października.
Film "To nie sen" zrealizowany przez uczniów klasy 2A LO, którego premiera odbyła się 30 września w auli naszej szkoły zdobył pierwszą nagrodę. Film zwyciężył w kategorii najlepszy film oraz w dodatkowym konkursie na najlepszą promocję filmu w internecie.


Wiktoria Jagiełło, Maciej Kieruzel, Anna Sobczyńska, Aleksandra Szygudzińska, Kacper Środoń pod opieką pani Jolanty Kupis godnie reprezentowali naszą szkołę.
Gratulujemy sukcesu!
     Akcja społeczna Greenpeace "Adoptuj pszczołę"Data: 07.10.2016     
„Adoptuj pszczołę” to prowadzona od trzech lat akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” na stronie adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.
Tegoroczna, czwarta edycja „Adoptuj pszczołę” w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły, ma na celu wzmocnić działania służące rozwojowi rolnictwa wolnego od niebezpiecznych dla pszczół pestycydów oraz kontynuować badania naukowe nad owadami zapylającymi.
     Wybory do SU 2016Data: 06.10.2016     


W środę 5 października rozpoczęła się kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego ZSO w Bielawie. Dzisiaj przeprowadziliśmy krótkie wywiady z trzema kandydatami do SU: Karoliną Gawlik, Bartoszem Rossa i Anną Sobczyńską. Zobaczcie jak się zaprezentowali i zagłosujcie na swojego kandydata 10 października (poniedziałek).Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.